O mnie

O mnie.

Z wykształcenia jestem: po pierwsze PSYCHOLOGIEM, po drugie PSYCHOTERAPEUTĄ, po trzecie SEKSUOLOGIEM KLINICZNYM, a po piąte przez dziesiąte TERAPEUTĄ PAR i TRENEREM BIZNESU

Idąc ścieżką swoich kwalifikacji naukę rozpoczęłam w Opolu, gdzie ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Opolskim, aby pojechać do Poznania na Uniwersytet Adama Mickiewicza i ukończyć Studia Podyplomowe z Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii. Poznając miasto i jego możliwości rozpoczęłam szkołę psychoterapii w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, którą ukończyłam z Certyfikatem Psychoterapeuty Systemowego, upoważniającym do samodzielnego prowadzenia psychoterapii indywidualnej, par, rodzin i grupowej. Jeszcze w Poznaniu, w trakcie studiów podyplomowych podjęłam decyzję, aby rozwijać swoją wiedzę w kierunku seksuologii i rozpoczęłam długą drogę specjalizacyjną, której zwieńczeniem było otrzymanie Certyfikatu Seksuologa Klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym w Warszawie. Zataczając krąg i wracając do Opola odwiedziłam Szkołę Trenerów Orinoko uzyskując tytuł Trenera Biznesu. Jeżdżąc po Polsce, zwiedzając miasta, zdobywałam wiedzę i umiejętności, które wykorzystuje, na co dzień w swojej pracy. 

Podczas tej drogi, od początku ukończenia swoich studiów pracowałam, doświadczałam i praktykowałam. Poznawałam problemy dzieci i młodzieży, osób borykających się z kryzysami i traumami, problemami emocjonalnymi, psychicznymi i chorobami. Doświadczyłam konfliktów małżeńskich, relacji ofiara – sprawca, uzależnień i całej gamy problemów w obszarze sfery seksualnej. Poznawałam narzędzia i techniki pracy pracując m. in. w Domu Dziecka, Poradniach Zdrowia Psychicznego i Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Opolu, aby w 2014 roku zamknąć jeden etap i przejść do drugiego – własnego, zakładając Ośrodek Psychoterapii i Seksuologii. Szybko jednak okazało się, że można łączyć wspólne pasje i tworzyć coś z innymi ludźmi i tak rok później wraz z wspólniczką założyłam Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso, w którym pracuje do dziś.